BBP

Witamy na stronie poświęconej firmie Vogtland.

Strona prowadzona jest przez BBP Dystrybucja Sp. z o.o. – autoryzowanego dystrybutora produktów VOGTLAND Autosport GmbH w Polsce.
Nasza współpraca handlowa z VOGTLAND Autosport GmbH zaczęła się w 2004 roku.
Wieloletnie doświadczenie ze sprężynami sportowymi VOGTLAND zbudowało zaufanie i upewniło nas co do wysokiej jakości tych produktów.

VOGTLAND – jeden z najstarszych producentów sprężyn w Niemczech

W 1908 roku ślusarz Bernhard Vogtland zapoczątkował pełną sukcesów historię firmy. 100 lat później tradycja jest kontynuowana przez czwartą generację rodziny założyciela, wspólnie z dostawcami, dystrybutorami i klientami.Tak wiele zdarzyło się w tym czasie!

Sprężyny od samego początku

Założyciel Firmy Bernhardt Vogtland (1869 - 1929)Założyciel Firmy Bernhardt Vogtland (1869 - 1929)Pierwszymi klientami Vogtlanda byli producenci uprzęży do powozów. Produkowane były wszystkie typy sprężyn: ściskane, rozciągane i zawiasowe. Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez sprężyn. Czy to zamek w drzwiach, czy zawieszenie w samochodzie, wiele mechanizmów nie mogłoby funkcjonować bez odpowiednich sprężyn. Firma przeżyła wiele „zamieci" w światowym biznesie: globalny kryzys ekonomiczny, dwie wojny światowe, trzy reformy walutowe, hiperinflację w Niemczech w 1924 oraz zmianę Reichsmarki na DM w 1948. Firma odniosła sukces wchodząc na rynki poza Niemcami, produkując sprężyny dla różnych gałęzi przemysłu ; do końca lat 30–tych eksport osiągnął 35 % całkowitej produkcji. W latach 50–tych produkowano sprężyny do maszyn rolniczych, dla górnictwa i na różne zlecenia. Kluczowym produktem w latach 80-tych i 90-tych były sprężyny techniczne I części zamienne do maszyn rolniczych.

Od sprężyn do zawieszeń

produkcja20Produkcja, lata 20-te XX w.Od połowy lat 80-tych zaczęto produkcję sprężyn obniżających dla producentów zawieszeń i dla znanych "tunerów". W 1990 VOGTLAND uruchomił produkcję sprężyn do zawieszeń pod własną marką, skierowanych do sektora premium „aftermarketu". Zajmuje się tym oddzielna, samodzielna jednostka biznesowa stworzona i zarządzana przez Christopha Vogtlanda. Początkowo działalność ta była prowadzona pod niebiesko–żółtym logo działu przemysłowego; dzisiaj ma ona własną tożsamość marketingową: unikalne barwy czerń i „red-violet". Sama marka prezentuje się jako najbardziej dynamiczny i ekscytujący produkt w grupie VDF.

Paul Vogtland Sr. ok. 1937Paul Vogtland Sr. ok. 1937Obecnie Dział Sprężyn i Vogtland Sport Suspension funkcjonują oddzielnie od sprzętu rolniczego i innej działalności. Dział Sprężyn skierowany jest na obsługę specyficznych zleceń klientów oraz produkcję dla przemysłu motoryzacyjnego; 50% produkcji jest przedmiotem dostaw na pierwsze wyposażenie (OEM) do samochodów. Vogtland Sport Suspension dostarcza na rynek samochodowy wtórny (aftermarket) zestawy zawieszeniowe, zestawy gwintowane oraz sprężyny obniżające. Dział ten samodzielnie projektuje, konstruuje i rozwija konstrukcje komponentów zawieszeniowych, wdraża produkcję i sprzedaje je pod własną marką. W tej działalności procentuje doświadczenie zebrane w ciągu dziesiątek lat produkcji sprężyn. Elastyczność procesów produkcyjnych pozwala firmie Vogtland zaistnieć jako partnerowi zarówno producentów samochodów przy specjalnych seriach pojazdów jak i importerów i dystrybutorów elementów zawieszeń. Więcej – Vogtland jest aktywny w świecie sportów samochodowych i motocyklowych.

zestawy VogtlandZestawy zawieszeniowe Vogtland można znaleźć na całym świecie; prawie 70% sprzedaży to eksport . Na rynku amerykańskim Vogtland jest obecny od 1999 roku. W 2001 roku powstał oddział Vogtland North America dla wsparcia lokalnego rynku. Ze względu na innowacyjną technologię i pewną jakość uznani producenci samochodów i amortyzatorów często angażują firmę Vogtland jako eksperta od sprężyn zawieszenia. Vogtland osiąga najwyższe standardy jakości dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego; posiada certyfikat systemu zarządzania jakością na zgodność ISO TS 16949 oraz dodatkową weryfikację ze strony federalnych władz na zgodność z §§19 i 20 Warunków Dopuszczenia do Ruchu Drogowego.

Orientacja na inwestycje i kształcenie pracowników.

Produkcja sprężynProdukcja sprężynW jubileuszowym roku wydano ponad milion Euro na inwestycje w oprzyrządowanie techniczne. Równolegle zaimplementowano system 5-S obejmujący organizację i standaryzację stanowisk oraz przepływ procesów produkcyjnych. Środowisko pracy uległo poprawie na wszystkich stanowiskach i wzrosła efektywność pracy. Aby spełnić wysokie wymogi jakościowe klientów, kierownictwo firmy śledzi postępy i kontynuuje edukację i trening pracowników. W tym celu zbudowano i uruchomiono w 2007 roku specjalny obiekt . Edukacja młodych ludzi ma duże znaczenia dla firmy. Wielu wysoko kwalifikowanych pracowników po przeszkoleniu w przyfabrycznym centrum szkoleniowym równolegle z zatrudnieniem kontynuowało studia wyższe.

W setną rocznicę założenia, firma Vogtland będąc jednym z najstarszych jest jednocześnie jednym z najbardziej nowoczesnych i produktywnych wytwórców sprężyn w Niemczech. Wysoki profesjonalizm, dążenie do jakości i orientacja na klienta odgrywają pierwszoplanową rolę. Są to fundamentalne zasady firmy kierowanej przez Paula-Bernda Vogtlanda i Martina Vogtlanda- one będą stanowić o przyszłości.

Główna siedziba w HagenGłówna siedziba w Hagen

Paul-Bernd Vogtland i Martin VogtlandPaul-Bernd Vogtland i Martin Vogtland

BMW

modul vdf federn de

Adres

BBP Dystrybucja Sp. z o.o.

 

ul. Jana Pawła II 7
Warszawa-Wesoła

Kontakt

tel. 22 773 04 20
fax. 22 773 18 97

 

 

© Noty prawne

  • Polityka prywatności